Аймгуудын наадамд түрүүлж үзүүрлэсэн бөхчүүд

Zogii.mn

Архангай аймаг

Түрүү: с.з Хүрэлбаатарын Очирхуяг (Архангай, Цэнхэр)

Үзүүр: а.н Батмагнайн Мөнхбаяр (Архангай, Хайрхан)

Баян-Өлгий аймаг

Түрүү: а.н Энхболдын Тамираа (Баян-Өлгий, Бугат)

Үзүүр: с.з Баттөмөрийн Батбаян (Увс, Наранбулаг)

Баянхонгор аймаг

Түрүү: а.х Чинбатын Алтангэрэл (Баянхонгор, Баянлиг)

Үзүүр: а.н Энхманлайн Батмагнай (Баянхонгор, Жинст)

Булган аймаг

Түрүү: а.н Насан-Очирын Намнансүрэн (Булган, Сайхан)

Үзүүр:  с.з Насан-Очирын Намнан-Эрдэнэ (Булган, Сайхан)

Говь-Алтай аймаг

Түрүү: а.х Ядамсүрэнгийн Бумбаяр (Говь-Алтай, Эрдэнэ) 

Үзүүр: а.а Эрдэнэцогтын Даваажаргал (Говь-Алтай, Шарга)

Говьсүмбэр аймаг

Түрүү: а.х Батмөнхийн Содхүү (Төв, Жаргалант)

Үзүүр: а.н Батнасангийн Үүрцайх (Говьсүмбэр, Сүмбэр)

Дархан-Уул аймаг

Түрүү: а.н Халтарын Чинбат (Сэлэнгэ, Хушаат)

Үзүүр: а.н Цогтбазарын Заяатүшиг (Ховд, Эрдэнэбүрэн)

Дорноговь аймаг

Түрүү: а.з Батсуурийн Бат-Эрдэнэ (Дорноговь, Хөвсгөл)

Үзүүр: с.з Лхагваагийн Лхүнрэв (Завхан, Цэцэн-Уул)

Дорнод аймаг

Түрүү: а.н Мөнхжаргалын Билгүтэй (Дорнод, Баян-Уул)

Үзүүр: а.з Лхагвасүрэнгийн Отгонбаатар (Архангай, Батцэнгэл)

Дундговь аймаг

Түрүү: а.н Дорпаламын Энхболд (Дундговь, Эрдэнэдалай)

Үзүүр: а.н Ширхбаярын Ганбаяр (Дундговь, Эрдэнэдалай)

Завхан аймаг

Түрүү: а.х Шагдсарсүрэнгийн Чинтулга (Завхан, Цэцэн-Уул)

Үзүүр: а.а Мөнхцэнгэлийн Амарсанаа (Завхан, Тосонцэнгэл)

Налайх дүүрэг

Түрүү: а.з Пэрэнлэйн Эрдэнэбаяр (Говь-Алтай, Дэлгэр)

Үзүүр: с.з Даваанямын Бямбадорж (Говь-Алтай, Баян-Уул)

Орхон аймаг

Түрүү: а.х Өлзийсайханы Батзул (Орхон, Баян-Өндөр)

Үзүүр: а.а Батсүхийн Гантөмөр (Булган, Сэлэнгэ)

Сэлэнгэ аймаг

Түрүү: а.з Даваадоржийн Төрболд (Сэлэнгэ, Хүдэр)

Үзүүр: а.н Эльбрусийн Бат-Эрдэнэ (Сэлэнгэ, Мандал)

Сүхбаатар аймаг

Түрүү: с.з Эрдэнээгийн Буянтогтох (Сүхбаатар, Түмэнцогт)

Үзүүр: а.з Амгаланбаатарын Батсуурь (Сүхбаатар, Эрдэнэцагаан)

Төв аймаг

Түрүү: а.х Идэрийн Мандах (Төв, Эрдэнэсант)

Үзүүр: а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал (Төв, Алтанбулаг)

Увс аймаг

Түрүү: с.з Баасанжавын Сэр-Од (Увс, Давст)

Үзүүр: а.з Хүлтээгийн Мөнхжаргал (Увс, Тэс)

Ховд аймаг

Түрүү: а.з Цэвээнпүрэвийн Төмөрцоож (Ховд, Мөст)

Үзүүр: с.з Галбадрахын Дармаажанцан (Ховд, Дөргөн)

Хөвсгөл аймаг

Түрүү: а.з Гончигбатын Бат-Орших (Хөвсгөл, Цэцэрлэг)

Үзүүр: а.а Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ (Хөвсгөл, Бүрэнтогтох)

Өвөрхангай аймаг

Түрүү: а.а Батжаргалын Лхагвадорж (Өвөрхангай, Нарийнтээл)

Үзүүр: а.х Цэдэнсодномын Бямба-Отгон (Өвөрхангай, Төгрөг)

Өмнөговь аймаг

Түрүү: с.з Цэндээгийн Лувсан-Адъяа (Өмнөговь, Сэврэй)

Үзүүр: с.з Цэнд-Аюушийн Ёндонбаатар (Өмнөговь, Булган)

 

Сэтгэгдэл

Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд Zogii.mn хариуцлага хүлээхгүй.