Цаг үеийн мэдээ

Маргааш буюу тавдугаар сарын 23-ны 13:00 цагт Архангай аймгийн Хайрхан сумын түүхт 100 жилийн ойд зориулсан Монгол улсын даян аварга Ц.Чимэд-Очирын нэрэмжит улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 128 бөхийн барилдаан болно. Тус барилдаанд зодоглохоор: 

1. у.х Лхагваагийн Лха-Очир

2. у.х Оюунбаатарын Мөнх-Эрдэнэ

3. у.н Эрдэнэцогтын Ванданцэрэн

4. у.н Батцэнгэлийн Чимэдвандан

5. у.н Шоовдорын Дарханбат

6. у.н Батбаярын Даваа-Очир

7. у.н Төрмөнхийн Дүгэрдорж

8. у.н Өлзийсайханы Батзул

9. у.н Лхагвасүрэнгийн Отгонбаатар

10. а.а Баттогтохын Очирхүү

11. а.а Сүрэнжавын Очирбат /78/

12. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун /41/

13. а.а Мөнхбатын Даваасүрэн /61/

14. а.а Төмөрийн Дүүрэнсаран /109/

15. а.а Мөнхтуяагийн Батцэнгэл /141/

16. а.а Батчулууны Хашбат /125/

17. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар /93/

18. а.а Баттулгын Нямсамбуу /162/

19. а.а Батхуягийн Батзориг /208/

20. а.а Энхтөрийн Баасанжав /38/

21. а.а Бат-Эрдэнийн Түвшинтөгс /58/

22. а.а Шагдарсүрэнгийн Чинтулга /208/

23. а.а Нямпүрэвийн Батсайхан /211/

24. а.а Батсуурийн Бат-Орших /52/

25. а.а Ядамсүрэнгийн Бумбаяр /92/

26. а.а Даваасүрэнгийн Аззаяа /19/

27. а.а Доржсүрэнгийн Батсүх /103/

28. а.а Даваасүрэнгийн Алтанцоож /7/

29. а.а Нямсүрэнгийн Амгаланбаатар /24/

30. а.а Доржготовын Батбаатар /63/

31. а.а Усныкагийн Батгэрэл /148/

32. а.а Гүрзулын Ганцоож /204/

33. а.а Лхагвасүрэнгийн Энхсаруул /3/

34. а.а Эрдэнэбатын Мөнх-Эрдэнэ /46/

35. а.а Сампилын Цогтбаатар /54/

36. а.а Ганзоригийн Мөнх-Эрдэнэ /105/

37. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга /47/

38. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох /91/

39. а.а Цэндээгийн Лувсан-Адъяа /175/

40. а.а Мөнхбатын Цэрэн /99/

41. а.з Болдбаатарын Баянсүх /143/

42. а.з Ерболат Көптилек /90/

43. а.з Балтмөнхийн Бадамдорж /303/

44. а.з Наранцэцэгийн Энхжаргал /252/

45. а.з Оюунбаатарын Мөнх-Ирээдүй /166/

46. а.з Жавзандуламын Хатанзоригт /31/

47. а.з Халтарын Бөхбаяр /95/

48. а.з Галбадрахын Мөнхбаяр /57/

49. а.з Дэлгэрдалайн Пүрэвдорж /67/

50. а.з Болдын Даваадалай /43/

51. а.з Мишигдоржийн Лувсандорж /170/

52. а.з Батмагнайн Мөнхбаяр /328/

53. а.з Чулуунбатын Даш /77/

54. а.з Бөхбатын Анандпүрэв /178/

55. а.з Эрдэнэбаярын Мөнхболд /203/

56. а.з Сугирын Доржпалам /23/

57. а.з Энхболдын Төмөрсүх /97/

58. а.з Отгонбатын Баяржаргал /59/

59. а.х Улаанхүүгийн Мөнхчулуун

60. а.х Эрдэнэбатын Лхамхүү /51/

61. а.х Ганболдын Анхбаяр /303/

62. а.х Дашдамбын Цэрэндорж /270/

63. а.х Бүүвэйбаатарын Анхтөр /270/

64. а.х Хуаныш Танирберген /118/

65. а.х Мөнгөнхуягийн Анхбаяр /270/

66. а.х Доржготовын Доржсүрэн /116/

67. а.н Гармаагийн Бат-Эрдэнэ /128/

68. а.н Батмөнхийн Лхагва-Очир /133/

69. а.н Сумъяабээсийн Бат-Орших

70. а.н Отгонбатын Баярбаасан /56/

71. а.н Мягмарсүрэнгийн Нямбаатар /279/

72. а.н Данзаншаравын Амгаланбаатар

73. а.н Цэрэндолгорын Отгонбат /144/

74. ц.н Гэлиймаагийн Биндэрьяа

75. а.н Ганхуягийн Баярбат /282/

76. а.н Норовсамбуугийн Бямбажаргал /149/

77. а.н Эрдэнэбаярын Бат-Эрдэнэ /317/

78. а.н Батбаатарын Хүдэрбаатар /259/

79. а.н Дашренчингийн Дэмиддорж /115/

80. а.н Санжсүрэнгийн Амарсанаа /137/

81. а.н Бавуудоржийн Тулга

82. а.н Батдоржийн Батжаргал /207/

83. а.н Сугирын Лундаа /193/

84. а.н Лхагваагийн Амартүвшин

85. а.н Хадбаатарын Нямдорж

86. а.н Баярсайханы Батзориг /135/

87. а.н Хүрэлбаатарын Балжинням /64/

88. а.н Мөнгөндаваагийн Баасанцэнд /242/

89. ц.н Ганбатын Эрдэнэтогтох /76/

90. а.н Мөнхбаатарын Өгөөдэй /328/

91. а.н Цогтбаярын Мөнхбаяр /106/

92. а.н Мухтар Бердаулет /281/

93. а.н Сарангэрэлийн Зинамядар /226/

94. а.н Өнөрбаянгийн Шийрэв /236/

95. а.н Цагаанхүүгийн Мөнх-Эрдэнэ /188/

96. а.н Цэндийн Лхагвамягмар /206/

97. а.н Явуухүүгийн Алтанхуяг /253/

98. а.н Бат-Эрдэнийн Жигжидсүрэн /219/

99. а.н Амарбаясгалангийн Ширнэндагва /129/

100. а.н Батбаатарын Бат-Эрдэнэ /242/

101. а.н Баярсайханы Бямбадорж /233/

102. а.н Оюунчимэгийн Пүрэв-Очир /122/

103. а.н Оргилын Төгсжаргал /179/

104. а.н Айдис Айбек /328/

105. а.н Дашзэвэгийн Эрдэнэчулуун /151/

106. а.н Дуламсүрэнгийн Чимэд-Очир /303/

107. ц.н Амгаланбаатарын Дорждэрэм /202/

108. с.з Бямбаагийн Пүрэвдаш

109. с.з Мөнхбатын Мандахбаяр

110. с.з Отгонбаатарын Ихбаяр

111. с.з Ганбаатарын Өнөрбат

112. с.з Цэвээндоржийн Сумъяабазар

113. с.з Дэнзэншаравын Төгс-Эрдэнэ

114. с.з Бямбабазарын Хаш-Эрдэнэ

115. с.з Бээжингийн Энх-Оргил

116. с.з Ганбаатарын Ганбаяр

117. с.з Пүрэвжавын Нямжав

118. с.з Ганбаатарын Пүрэвбаатар

119. с.з Сүхбаатарын Өсөхбаяр

120. с.з Баасанжаргалын Содномдаржаа

121. с.з Дондовын Нямдаваа

122. с.з Батдоржийн Энхбаяр

123. с.з Дашнямын Гантөгс

124. с.з Болд-Очирын Бадрах

125. с.з Баярдэлгэрийн Баасанчулуун

126. с.з Цэцэнбаярын Бат-Очир

127. с.з Мөнхбатын Сумъяабазар

128. с.з Мягмаржаргалын Өсөхбаяр

129. с.з Галбадрахын Дашлхүмбэ

130. с.з Батнасангийн Цэнд-Очир

131. с.н Гомбожавын Мөнх-Эрдэнэ

132. с.з Гантөгсийн Ариунболд

133. с.з Батсуурийн Өлзийням

134. с.з Мягмарсүрэнгийн Од-Эрдэнэ

135. с.з Батжаргалын Энхтүвшин

136. с.з Чинбатын Даваадорж

137. с.з Жамбаагийн Лхагвасүрэн

138. с.з Лувсандондовын Батбаяр

139. с.з Цэрэнхорлоогийн Батцоож

140. с.з Баатарсүхийн Эрхэмбаяр

141. с.з Эрдэнэбаатарын Дэлгэрхишиг

142. с.з Нямсүрэнгийн Цэрэнпунцаг

143. с.з Серикжан Бахытбол

144. с.з Баянжаргалын Одхүү

145. с.з Хасбатын Дандар

146. с.з Төртулгын Ариунболд

147. с.н Данзанпүрэвийн Баярсүх

148. с.з Цолмонбаатарын Наранбаатар

149. с.з Содномжамцын Бат-Эрдэнэ

150. с.з Лувсандэнзэнпүлжинжигмэдийн Агваансамдан

151. с.з Адъяагийн Баяртогтох

152. с.з Ганболдын Ганбаяр

153. с.з Төгсийн Түвшин

154. с.з Болортөгсийн Анхбаяр

155. с.з Даваадоржийн Төгсбаатар

156. с.з Пэрэнлэйдоржийн Лхагварагчаа

157. с.з Алтанзулын Дөлгөөн

158. с.з Даваанямын Далайбаяр

159. з.б Нацагбатын Отгонцоож

160. с.з Мөнхбаатарын Энхбаяр

161. с.з Хүрэлбаатарын Мөнхбаатар

162. с.з Болдбаатарын Бат-Эрдэнэ

163. с.з Цэдэвваанчигийн Нямсүрэн

164. с.з Батзоригийн Рэнцэнхүү

165. с.з Уламбаярын Балжинням

166. с.н Төмөрбатын Мөнх-Эрдэнэ

167. с.з Отгонбаярын Сугар

168. с.н Ганхүүгийн Өсөхбаяр

169. с.н Лхагважавын Батзориг

170. с.з Энхтайваны Энхтөр

171. с.н Баттогтохын Эрдэнэжамц

172. с.н Бямбадоржийн Маргад-Эрдэнэ

173. с.н Эрхбатын Бумбаяр

174. с.з Алтанхуягийн Төгөлдөр

175. с.з Бямбажавын Мөнх-Алдар

176. с.з Болатхан Тилеубек

177. с.з Нямдоржийн Хорлоо

178. с.з Батжаргалын Цэвээнравдан

179. с.з Оюунбаатарын Бат-Эрдэнэ

180. с.з Барсболдын Цэнгүүн

181. с.з Түмэннасангийн Хүрэлбаатар

182. с.з Гантулгын Отгонбаяр

183. с.н Нямцэрэнгийн Жанцандамба

184. с.н Доржжигжидийн Цэрэндорж

185. с.н Эрдэнэцогтын Ганбилэг

186. з.б Жагваралын Жамбалдорж

187. з.б Батхуягийн Цогбадрах

188. з.б Мянганбаатар Хүрэлбаатар

189. з.б Буяночир Гүррагчаа

190. з.б Ядамсүрэн Буянтогтох

191. з.б Дөрбетхан Серикжан

192. з.б Болдын Есөн-Эрдэнэ

193. з.б Оюундалай Батцоож

194. з.б Наранбаатарын Мөнхдөл

195. з.б Эрдэнэбаатарын Цог-Эрдэнэ

196. з.б Дугарын Нямболд

197. з.б Нямдорж Мөнхэрдэнэ

198. з.б Ганчулууны Эрдэнэмөнх

199. з.б Ганболдын Лхагвасүрэн

200. з.б Мэндгэрэлийн Бат-Амгалан нарын бөхчүүд бүртгүүллээ. 

Үзэгчид тасалбараас https://ticket.mn/event/2161-ээс захиалан авах боломжтой.